Тема :Усне додавання круглих трицифрових чисел виду 540+320 способом додавання десятків.Ознайомлення з конусом.Розв’язування задач, обернених до задач на знаходження суми двох добутків. Мета:Вправлятись в усному додаванні круглих чисел виду 540+320 способом додавання десятків ; вчити розв’язувати задачі, обернені до задач на знаходження суми двох добутків; ознайомити з конусом;удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення . Обладнання : підручник , таблиці, презентація Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу Хід уроку: I.Організація класу 1) привітання 2)визначення настрою II.Актуалізація опорних знань 1)Перевірка домашнього завдання а)№155 I дня-110 м. II дня-120 м. 340 м. III дня-?м 1)110+120=230(м.)- за два дні; 2)340-230=110(м.) Відповідь: третього дня вирвали 110 моркви. б)№156 530+400=930 530+40=570 760+200=960 760+20=780 760-300=460 480-20=460 650-200=450 650-30=620 2)Каліграфічна хвилинка Відкрийте свої робочі зошити .Запишіть 31 січня Класна робота. 3)Математичний диктант а) число 300 збільшити на 400;20;8.(700,320,308) б)число 973 зменшити на 900; 70;3.(73,903,970) в)різницю чисел 608 і 8 збільшити на 400.(608-8+400=1000) г)різницю чисел 536 і 30 зменшити на 500.(536-30-500=6) д)суму чисел 899 і 1 зменшити на 600.(899+1-600=300) III.Повідомлення теми і мети уроку Сьогодні нас чекає цікавий урок на ньому ми будемо додавати трицифрові числа способом додавання десятків, будемо розв’язувати задачі та ознайомимося з циліндром . IV.Вивчення нового матеріалу а)підготовча робота Скільки у числі 450,380,230,340,570,сотень,десятків? Відкрийте підручники на сторінці 23 Усний рахунок №157 Подивіться на номер 157 480+10=490 290+300=590 260+220=480 870+110=980 330+460=790 480+300=780 №158 Визначення десятків у трицифрових числах В наступному номері 158 нам потрібно перетворити трицифрові числа в десятки. 250=25 дес. 510=51 дес. 380=38 дес. 790=79 дес. №159 з коментуванням 540+320=54 дес.+32 дес.=86 дес.=860 230+140=23 дес.+14 дес.=37 дес.=370 530+350=53 дес.+35 дес.=88 дес.=880 470+210=47 дес.+21 дес.=68 дес.=680 640+220=64 дес.+22 дес.=86 дес.=860 Фізхвилинка №160 Зверніть увагу на наступний номер(4 біля дошки , 4 самостійно) 420+360=780 450+220=670 460+230=690 180+810=990 180+610=790 150+230=380 340+420=760 610+320=930 №162 Подивіться на номер 162 Складаємо короткий запис задачі Інд.-300 Г.-на 250 >ніж К.-? -Що нам відомо ?(індичок-300;гусей на 250 більше ніж індичок) -Яке запитання задачі ?(Скільки курей виростили на птахофермі ?) -Чи можемо ми відразу відпости на запитання задачі ?(ні) -Чому? (спочатку треба знайти скільки гусей) -Яка буде перша дія?(+) -Що до чого будемо додавати ?(300+250=550) -Тепер ми можемо дати відповідь на питання задачі?(ні ) -Чому ?( треба дізнатись скільки індичок і гусей разом , тобто курей ) -Якою дією?(+) -Що до чого будемо додавати ?(300+550=850) Розв’язання 1)300+250=550- гусей 2)300+550=850- індичок та гусей разом , тобто курей Відповідь :на птахофермі виростили 850 курей. №163 Подивіться на номер 163 .Прослухайте умову задачі(1 раз читаю я , 1 раз самостійно) Подивіться на короткий запис задачі та скажіть що нам відомо , та на скільки дій ця задача .(на 3 дії) -Яка буде перша дія?(*) -Що на що будемо множити?(3*5=15) -Яка буде друга дія ?(-) -Що від чого будемо віднімати ?(33-15=18) -Яка буде третя дія ?(:) -Що на що будемо ділити ?(18:2=9) Розв’язування 1)3*5=15(л)-у трилітрових банках; 2)33-15=18(л)-у дволітрових ; 3)18:2=9(б.) Відповідь : використали 9 дволітрових банок . №165 ознайомлення з конусом Подивіться на номер 165 .На малюнку зображено конус .Плоский круг –це основа, а криволінійна поверхня – бічна поверхня конуса .Яка точка є вершиною конуса?(S) V.Закріплення вивченого матеріалу №161 Числові хмаринки 330+320=650 870-540=330 420+230=650 650-320=330 480-250=230 590-360=230 №164 20:5=4(км) Відповідь:одна клітинка позначає 4 км VI.Підсумок уроку -Що сьогодні на уроці ми з вами вивчали ? -Що нового ви дізнались ? Метод оцінення своїх досягнень «5 пальців» Кожен з вас має 5 пальців , оцініть наскільки добре ви зрозуміли інформацію сьогоднішнього уроку . 5-все зрозуміло; 1 – не зрозуміло нічого Домашнє завдання №166 В номері 166 вам потрібно дізнатись скільки кілометрів позначає одна клітинка відрізка. -Як ми можемо це дізнатись ? (треба порахувати скільки клітинок має відрізок , а потім поділити шлях який подолав турист на кількість клітинок .Потім ми дізнаємось скільки кілометрів має 1 клітинка). № 167 Виконати обчислення над прикладами