УРОК № 16. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1. «ЦІЛІ ВИРАЗИ». Мета: перевірити рівень компетентностей учнів з теми, контролювати засвоєння. Компетентності: математичні: вміння оперувати числовою інформацією, вміння застосовувати набуті компетентності при розв’язуванні завдань, передбаченим розділом, процедурна ‒ вміння розв’язувати типові завдання, розвивати увагу, уяву, пам`ять, абстрактне й логічне мислення, творчий підхід до розв`язування задач, навички усного рахунку, методологічна ‒ уміння оцінювати доцільність використання математичних методів для розв'язання практичних та прикладних задач; ключові: розвивати математичну та інформаційно-цифрову грамотності, формувати соціальні та громадянські компетентності; вміння вчитися впродовж життя, вміння спілкуватися державною мовою. Тип уроку: урок перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей. Обладнання та матеріали: підручник, дидактичні посібники. План уроку. 1. 2. 3. 4. 5. 6. Організаційний етап. Повідомлення теми й мети, мотивація навчальної діяльності. Вступний інструктаж. Виконання контрольної роботи. Підведення підсумків. Задання домашнього завдання. Перебіг уроку. I варіант. II варіант. 1. Знайти значення виразу: а) 1,5 · 62 – 23; 2 3 1. Знайти значення виразу: а) 2,5 · 24 – 72; 0 2 1 1 4 5 б) 1 1 . 2 3 17 2. Виконати дії: а) х8 · х2; б) х8 : х2; х х 4 5 в) (х ) ; 8 2 г) 3 0 1 1 5 б) 1 (1)8 . 3 2 19 2. Виконати дії: а) х7 · х5; б) х7 : х5; х х 3 6 2 в) (х ) ; 7 5 г) 4 х12 3. Представити вираз у вигляді одночлена стандартного вигляду: а) –3а2b4 · 3a2 · b5; б) (–4a2b6)3. 4. Обчислити: . х18 3. Представити вираз у вигляді одночлена стандартного вигляду: а) –4т3п5 · 5п2 · т4; б) (–3т7п2)4. 4. Обчислити: 46 29 2 3 а) ; б) 2 . 4 32 3 8 5. Спростити вираз: 125a6b3 · (–0,2a2b4)3. 6. Спростити вираз і обчислити його значення: 1 2 5 3 2 а) а b a b , якщо а = – 1 , 4 3 6 4 7 b = –36. 310 273 1 3 а) ; б) 5 . 9 9 3 16 5. Спростити вираз: 8х3у4 · (–0,5х2у5)3. 6. Спростити вираз і обчислити його значення: 3 1 11 1 3 а) х у х у , якщо х = – 1 , 8 6 12 4 13 у = –24. 5 . 5 7 8 б) 0,5 · (1,6х – 6,4у) – 2,4 · (1,5х + у), якщо х = 3, у = –4,5. 7. При яких значеннях змінної має 7х 3 зміст вираз ? х 2 б) 1,5 · (–2,4а + 3,8b) – 1,6 · (2,5a – b), якщо а = 2, b = –3. 7. При яких значеннях змінної має 5х 4 зміст вираз ? х 3 Домашнє завдання. Повторити матеріал § 1-5, означення; виконати по АГМ на с. 14: І. № 62, 66. ІІ. № 69, 71(4-6), 72. ІІІ. № 69, 71(4-6), 72, 52*.