Урок:Математика Дата:10.12 Тема:Сюжетні задачі. Стільки,скільки.( за індивідуальним планом) Мета:розкрити зміст поняття стільки, скільки; навчити учня самостійно встановлювати кількість предметів, орієнтуючись на зміст задачі, використовуючи зміст поняття стільки, скільки; розвивати просторову увагу, пам’ять, логічне мислення; виховувати наполегливість, прагнення доводити справу до кінця. Обладнання:геометричні фігури;календар 2021 рік;предметні малюнки, конструктор Lego. Хід уроку І. Загальнокорекційний етап а) Підготовка до уроку. Витель:Розпочався урок математики.У мене гарний настрій, я так багато чого хочу с тобою зробити! Ти готовий? б)Емоційне налаштування -Послухай будь ласка віршик! Я всміхнуся сонечку: - Здрастуй, золоте!(показую сонечко ) Я всміхнуся квітоньці Хай вона цвіте!(показую квітку) Я всміхнуся світові: -Бажаю всім тепла!! І тобі Матвійчику Зичу я добра! Вчитель: Давай посміхнемося один одному, і нехай гарний настрій допоможе нам працювати. в)психологічна підготовка Дихальна гімнастика «Квіточка». (Вчитель підносить до учениці квіточку. Учениця разом з вчителем: вдихаємо носом і стараємось вимовити «Ах»!). ІІ Основний етап 1.Актуалізація знань Робота с календарем ( Додаток1) Вчитель:Який зараз місяць року?(грудень) Учень знаходить грудень на календарі. Урок:Математика Дата:10.12 Вчитель:Яке число? (10) Учень знаходить число на календарі Запис числа та місяця в зошиті Вчитель:Запиши будь-ласка 10 грудня.Класна робота Вчитель:Поглянь ще раз на календар. Ми зясували, що сьогодня 10 грудня. Який це день тижня?(п’ятниця) Вчитель:Який день тижня був вчора?(четвер) Вчитель:Який день тижня буде завтра?(субота) Вчитель:Який день тижня буде через 7 днів?(п’ятниця). А ще через 7 днів?(п’ятниця)? Вчитель:Якщо я скажу: У кожному тижні скільки днів стільки в попередньому. Цу буде вірно?Чому?( у кожному тижні однакова кількість днів-7) Вчитель:Чи однакова кількість днів у кожному місяці?(Ні) Вчитель:Скільки днів в грудні?(31) Вчитель:Скільки днів в листопаді?(30) Вчитель:Чи можна сказати , що в листопаді стільки ж днів скільки в грудні?(Ні) Вчитель:А про які місяці можна так сказати?(у листопаді стільки днів скільки у вересні,у жовтні стільки днів скільки у грудні) Вчитель:Як ти це з'ясував? (однакова кількість днів) Гімнастика для очей (Додаток 2) 2.Повідомлення теми і мети уроку Вчитель:Сьогодні на уроці ми навчимося краще розуміти поняття стільки, скільки та розв’язувати задачі с цими поняттями. 2.Підготовча частина *Поміркуй! Урок:Математика Дата:10.12 -Дівчинка у правій руці тримає три олівці, а в лівій — три ручки. Кажуть, що у дівчинки ручок стільки ж, скільки олівців. Чи погоджуєтесь ви з цією думкою?Доведи що вона правильна. (однакова кількість предметів) -Петро купив 4 цукерки, а Іван — 5 цукерок. У Олени було стільки цукерок, скільки у Івана та Петрика разом. Скільки цукерок було у Олени? (4+5=9 цукерок у Олени) 3.Формуюча частина. а) Робота з задачею.(підручник сторінка 76 задача 6)) Вчитель:Прочитай умову. Вчитель:Про що задача?(про спортивний інвентар) Вчитель:Ти пам'ятаєш, що ми називаємо спортивним інвентарем? (речі, які потрібні для занять на уроці фізичної культури) Вчитель:Що зробили з спортивним інвентарем ?(привезли до шкіли) Вчитель:Який інвентар привезли?(гантелі, м’ячі, обручі) Вчитель:До скількох шкіл привезли спортивний інвентар?(До 3 шкіл) Вчитель:Які номери мають ці школи?( Школа№1, Школа№2, Школа№3) Вчитель:Скільки гантелей привезли до школи №1?(невідомо) Вчитель:Що написано в таблиці про це? Урок:Математика Дата:10.12 (Стільки скільки у школу №2 і школу №3 разом) Вчитель:Якщо ми знаємо стільки привезли у школу №2 і школу№3 ми можемо дізнатись скільки гантелей привезли у школу №1?Як? (дією додавання) Вчител:Складаємо, записуємо та розв’язуємо вираз. Розв’язання 1) 26 + 22 = 48 (шт.) — гантелей привезли у школу № 1 Вчитель:Наступне питання в задачі:Скільки м’ячів привезли у школу №2? Вчитель:Як нам дізнатись?(відомо що у школу №2 привезли тільки м’ячів скільки у школу№1 і школу №3 разом. У школу №1 привезли 45 м’ячів у школу №3 14 м’ячів, якщо ці числа додати дізнаємось скільки м’ячів привезли у школу №2) Складання, записування та розв’язування вираза. 2) 45 + 14 = 59 (шт.) — м’ячів привезли в школу № 2 Вчитель:-Прочитай остання питання задачі. Вчитель:Розв’яжи самостійно 3) 26 + 22 = 48 (шт.) — обручів привезли в школу № 3 Фізхвилинка Раз, два - присіли, (присісти) Потім вгору підлетіли (підстрибнути) Три, чотири - нахилились, (нахиляння тулуба вперед) Із струмочка гарно вмились (імітація умивання) П'ять, шість - ми веселі Крутимось на каруселі, (покрутитися) Сім, вісім - в поїзд сіли, Ніжками затупотіли(затупотіти) Дев'ять, десять - відпочили І за парти дружно сіли б)Гра-задача “Жива задача” Вчитель кладе на стіл скриньку с трикутниками в середині, дає учневі кружечки, а в руках тиримає квадрати. Вчитель:Я поклала на стіл скриньку в цій скриньці лежать трикутники, але ми не знаємо скільки їх. Хочешь дізнатися? Вчитель:Дам тобі підсказку. Трикутників стільки скільки кружечків та квадратів разом. Урок:Математика Дата:10.12 (Щоб дізнатися скільки трикутників треба додати кількість трикутників та кружечків) Учень рахує кружечки, вчитель рахує квадрати. Вчитель:Скільки в тебе кружечків?(13) Вчитель:А в мене 21 квадрат! Записуємо та розв’язуємо вираз 13+21=34(тр.) Вчитель:Давай відкриємо скриньку і перевіримо чи правильно ти виконав завдання! Вчитель: Молодець! Вчитель:Нам відома кількість усіх геометричних фігур. Можна іх перерахувати та дізнатися скільки всього, а можно зробити це іншим способом. Яким?(Додати) Вчитель:Вірно! Запиши та розвяжи вираз! 13+21+34=68(фіг.) в)Складання та розв'язування виразів Знайди в таблиці 8 пар чисел, що стоять по сусідству і в сумі дають число 35.(підручник сторінка 75, завдання 4) 30 12 32 3 33 12 5 20 2 40 1 21 0 11 25 10 34 15 35 24 12 23 5 20 30 + 5 = 35 0 + 35 = 35 11 + 24 = 35 32 + 3 = 35 25 + 10 = 32 1 + 34 = 35 Урок:Математика Дата:10.12 12 + 23 = 35 15 + 20 = 35 ІIІ. Заключний етап а)закріплення вивченого 1. Червона Шапочка несла у кошику 6 пиріжків з капустою і стільки ж пиріжків з м’ясом. Скільки пиріжків у кошику Червоної Шапочки? 2. Робота з використанням конструктору Lego. -Поклади на столі 8 жовтих цеглинок,стільки ж синіх. -Зроби так, щоб жовтих цеглинок було більше, ніж синіх. -Зроби так, щоб і жовтих, і білих цеглинок було порівну. -Поклади на стіл стільки білих цеглинок скільки жовтих та синіх разом б)нервово –психологічне розвантаження. Вчитель:Сьогодні ти дуже добре працював на уроці! Давай складемо з лего великий прямокутник, а потім перетворимо його на квадрат. Урок:Математика Додаток1 Дата:10.12 Урок:Математика Додаток 2 Дата:10.12