КОНСПЕКТ інтегрованого заняття з економічного виховання в старшій групі на тему: «Подорож до Франції» Мета: Ввести дитину у світ елементарних уявлень про економічні процеси і о,бєкти; вчити дітей ощадливо ставитися до грошей,економно та раціонально їх використовувати; -розширити знання дітей про інші країни та народності,що їх населяють,їх побут та культуру; -продовжувати ознайомлювати дітей з професіями; -розвивати діалогічне та комунікативне мовлення,пізнавальну активність; -виховувати культуру спілкування,закріпити правила поведінки в громадських місцях. Хід заняття I.Організаційна частина В-ль:Діти,погляньте .як багато гостей до нас сьогодні завітало. Давайте привітаємось з гостями. Привітання гостей Доброго ранку,мовим за звичаєм! Доброго ранку кожному зичимо! Настрою доброго ми бажаємо, Веселими усмішками всіх зустрічаємо. II Основна частина В-ль:Діти ,я знаю,що всі ви любите подорожувати.Розкажіть,де ви були?Які міста відвідали? Для чого люди подорожують?(-Щоб дізнатись щось нове, -побачити щось нове. - отримати нові враження, -відпочити.) В-ль:Ви подорожували по нашій країні,а я вам хочу повідомити що сьогодні вранці на нашу електронну пошту в інтернеті прийшло запрошення від ведучих телевізійної передачі «Орел і решка».Ведучі пропонують нам стати учасниками цієї програми і здійснити подорож в одну із країн закордон. В-ль:Скористаємось цією нагодою? -А ви знаєте,з чим пов,язана назва програми «Орел і решка»?(З монетою,з грошими). В-ль:Так, «решкою» в народі називають ту сторону монети,на якій зазначається її вартість(номінал). А «орел»-так в народі називають зворотній бік монети із зображенням герба. В-ль:Під час подорожі нам знадобляться гроші ,вміння ними користуватися,тож давайте пригадаємо ,що ми знаємо про гроші. -Які бувають гроші?З чого їх роблять?(з паперу). -Як називаються паперові гроші(купюри) -Як називаються українські купюри?(гривні) -Які ще бувають гроші (металеві). -Як вони називаються?(монети) -Як називаються українські монети?(копійки). В-ль:А тепер потрібно виконати завдання.(діти сідають за два столи-на одому лежать купюри ,на іншому –монети.) Дидактична вправа «Знайди українські гроші» (С поміж інших купюр дітям потрібно вибрати українські) В-ль:Що зображено на українських купюрах?(герб України,портрети відомих українців,зазначена вартість купюр)А на монетах? Дидактична вправа «Грошовий ланцюжок» (Потрібно викласти гривні і копійки від найменшої за вартістю(номіналом )до найбільшої). В-ль:А для чого потрібні гроші?(отримувати послуги ,купувати товари). А чи все можна купити за гроші?(Ні ,не можна купити сонце,любов,дружбу). В нашій подорожі нам знадобляться гроші,але ,найголовніше, нам потрібні будуть дружні стосунки і тоді наша подорож буде вдалою і ми отримаємо від неї позитивні емоції. А зараз за правилами телепередачі ,нам потрібно визначити –скільки грошей ми можемо витрати під час подорожі.Якщо я підкину монету і випаде «орел»-тоді ми зможемо користуватись необмеженою кількістю грошей,витрачати скільки захочемо коштів. А ,якщо випаде «решка»-тоді в нашому користуванні буде невелика кількість грошей . В-ль підкідає монету-випадає «решка». В-ль:випала решка –за правилами програми у нашому розпорядженні невелика сума грошей.Як нам потрібно їх витрачати ,щоб вистачило на всю подорож?(економно) В-ль:Тепер поглянемо на карту і визначимо-в яку країну нам про пронують подорож?Звідки розпочнемо подорож?Як називається наша країна?Знайдіть її на карті. Назвіть столицю нашої держави. -Які ще країни ви знаєте? -Я хочу вам повідомити ,що ми з вами відправимось у подорож до Франції. -Як ви думаєте там користуються українськими грошима?(Ні) В-ль:У Франції користуються іншими грошима-це евро .А де ми можемо взяти євро для подорожі у Францію?(в банку). В-ль:Щоб ми не гаяли часу ,ведучі програми «Орел і решка»-вже обміняли нам гривні на євро.Тепер вони в нашому користуванні. А зараз нам потрібно вирішити на чому ми будемо подорожувати. Нам пропонують дістатися до Франції літаком або потягом. - Які переваги подорожі на літаку?(Швидко) Але нам потрібно враховувати те,що грошей у нас небагато, і ми повинні витрачати їх як?(економно). - Погляньте ,(вихователь виставляє картку з написом:10є)квитки на літак обійдуться нам у таку суму.Скільки це? -А за квитки на потяг нам потрібно заплатити 4 є(виставляє картку). На чому подорожувати дешевше?(на потязі) Купуємо квитки на потяг і порахуємо скільки грошей у нас залишиться.(10-4=6). Квитки ми купили відразу купили в обидва напрямки. Фізкульхвилинка Ну що ж, пасажири у потяг сідайте ,(стають один за одним) місця відповідно квиткам ви займайте. Вирушаємо з України ми до іншої країни. За вікном нові краї-все цікаво дітворі.(розводять руки в сторони) 1-2,1-2-подивіться ось гора. (руки вгору) 3-4,3-4-хмарка он на небосхилі, (по черзі ліва рука в сторону,потім права) 5-6,5-6-їдемо ми через міст, (руки на плечі дитині ,яка стоїть попереду,нахиляють голову), 7-8,7-8-весело подорожувати нам усім : (руки на пояс ,нахили вліво -вправо) річка он ,а там поля дуже гарна ця земля! ( по черзі ліва рука в сторону,потім права) 9-10,9-10-вже наш потяг прибуває і Париж нас всіх чекає! (руки вгору,махають долоньками) В-ль:Ось ми з вами й прибули до столиці Франції –Парижу.Це прекрасне неповторне місто.Тут багато історичних пам,яток ,величних палаців,чудових фонтанів ,скульптур.Щоб дізнатись більше про це прекрасне місто пропоную здійснити екскурсію по Парижу на автобусі. Купуємо квитки на екскурсію і порахуємо скільки грошей у нас залишиться. (у нас є 6 євро ,на квитки ми витрачаємо 2 є) (6-2 =4) В-ль:Тепер проходьте до автобуса,займайте свої місця . Гра «Екскурсія Парижем» Екскурсію Парижем для вас будуть проводити гіди-вони розкажуть вам про місто ,його історію ,архітектурні па,ятки.(1-3 дітей виступають в ролі гідів).(На екраніслайди). 1-ий гід:Добрий день!Вітаю вас в столиці Франції-прекрасному місті Парижі.Я-ваш гід,мене звати Анастасія. Розпочинаємо нашу екскурсію.Зараз ми з вами їдемо головною вулицею Парижа,яка має назву –Елисейські поля.Колись тут і справді були поля ,засіяні пшеницею,а навколо –гарні краєвиди;тому тут полюбляв прогулюватись король зі своєю свитою. Пізніше тут побудували широку вулицю ,яка так і стала називатись – Елисейські поля. На цій вулиці розташований Елисейський палац ,в якому працює президент Франції(зверніть увагу-ми зараз їдемо повз нього). В кінці вулиці розташована відома пам,ятка архітектури-Тріумфальна арка.яка була збудована на честь перемог французької армії. В-ль:Наш автобус рухається далі і екскурсію продовжує наступний гід,його звати Назар. 2-гий гід:Наш автобус наближається до відомої на весь світ –Ейфелевої вежі.Це найвища споруда міста .вона зроблена з металу і названа так на честь її конструктора . На вежу можна піднятись на ліфті і подивитись і подивитись згори на місто Париж. В-ль:Нашу екскурсію продовжує наступний гід,його звати Даніл. 3-ій гід:Перед нами велична будівля ,яка має назвау Лувр. Раніше це був палац короля ,тепер тут розташований один із найвідоміших музеїв світу. Тут можна побачити багато рідкісних скульптур,картин. Тут знаходиться найвідоміша картина світу-«Мона Ліза». Ми з вами побачили найкрасивіші місця Парижа.На цьому наша екскурсія завершена.Дякую за увагу. В-ль:Дякуємо вам за чудову екскурсію. В-ль:Діти вам подобається Париж? В-ль:Так ,Париж дуже гарне місто ,а ще воно відоме ,як світова столиця моди.Тут працюють знамениті кутюр’є,люди що вигадують модний одяг.Завітаємо до будинку моди на модний показ. -Ось ми з вами і потрапили до будинку моди.Тут створюють дизайнерський одяг,допомагають кожному обрати власний стиль,проводять модні покази.Тут панують творчість та краса. А ви знаєте хто працює в будинку моди?(модельєри,адміністратор,кравці,швачки, моделі,перукарі) В-ль:А дізнатися чим займається кожен з них і їм потрібно для роботи допоможе нам чарівна скринька. Дидактична гра «Чарівна скринька» (Діти по черзі дістають із скриньки предмети і розповідають про професії, представники яких ними користуються) Силует сукні.(Орієнтовна розповідь дитини:Модельєр придумує новий одяг,малює ескізи,добирає тканину ) Блокнот і ручка(Орієнтовна розповідь дитини: Блокнот і ручка порібні в роботі адміністратору-він приймає замовлення на пошив одягу у клієнтів) Ножиці потрібні кравцю-він знімає мірки з моделей –робить викройки,розкроює тканину. Нитки потрібні швачці-вона шиє одяг,пришиває ґудзики. Люстерко потрібне моделі-вона приміряє одяг,ходить по подіуму,демонструє одяг. Фен потрібен в роботі перукарю .Перукар створює модні зачіски. В-ль:Діти ,ми з вами дізнались скільки(як) багато майстрів працює над тим ,щоб створити одяг. В-ль:А зараз в домі моди розпочинається показ нової колекції одягу.Моделі на сцену! Модне дефіле (Виходять моделі –дівчатка вбрані в гарні сукні ,з зачісками ,проходять подіумом). В-ль:Який одяг демонстрували моделі(сукні ,спідниці,блузи,головні уборикапелюшки). Сподобалась вам нова колекція одягу? А що потрібно для того ,щоб про про цей одяг дізналось якомога більше людей і захотіли його придбати?(реклама) -Які види реклами ви знаєте?Де ми можемо побачити рекламу?(В газеті,по телебаченню,в інтернеті,на банерах,на дошці оголошень ,почути по радіо). -Якою на вашу думку повинна бути реклама?(вона повинна зацікавити людину, спонукати її купувати товар). Діти ,директор будинку моди просить нас створити рекламу для нової колекції одягу .Спробуємо? Гра «Придумай рекламу» В-ль:В роботі нам допоможе ось ця таблиця з зображеннями.(На дошці-корректурна таблиця) Ми будемо створювати віршовану рекламу .Я буду розпочинати речення ,а визакічувати його,добирачи слова-рими до слів-назв одягу. Спочатку назвемо що зображено на картинках(серед інших картинок є картинки на яких зображені:полуничка,чарівниця,пелюшки,букет,обличчя (лице) В-ль:Розпочинаємо. -Елегантна сукня ця кожній модниці до …(лиця). Кожна дама,якщо одягне наш берет-буде виглядати краще навіть ,ніж квітів… ( букет). -В цій спідниці ви будете виглядати ,як…( чарівниця). Або, -Кожна дівчинка в нашій спідничці гарна,як…(полуничка) -Наші капелюшки навіть королеви носять із ..(пелюшок). В-ль:Ми створили реламу до колекції одягу. -Де найкраще її розмістити ,щоб її побачило як найбільше людей?(на телебаченні) (Звук смс) В-ль:Директор будинку моди повідомляє,що в нас вийшла дуже гарна реклама.Будинок моди вже отримав багато замовлень на пошив одягу.Ця колекція одягу користується великим попитом. Директор будинку моди дуже вдячний нам. В-ль:Ми гарно попрацювали,а тепер відпочинемо,тим більше ,що тут ,в Франції люди енергійні-вони теж вміють не тільки працювати,а й розважатись-люблять танцювати і співати.Ось і ми з вами потанцюємо під мелодію французької народної пісні. Фізкультпауза « Танок маленьких каченят»(мінус) В-ль:Діти,подобається вам Париж? -А ви б хотіли залишити щось на згадку про це чудове місто? - А що зазвичай люди привозять із подорожей?(сувеніри,листівки ,фото). В-ль:Давайте завітаємо на виставку-продаж сувенірів. Гра «Виставка-продаж сувенірів»(практична робота) В-ль:Погляньте.як багато цікавих речей тут продається. -А як називаються речі,які призначені на продаж?(Товари). -А як називається людина,яка продає товар?(Продавець) -А та ,що купує товар?(Покупець) (В-ль пропонує одній дитині стати продавцем і пройти за прилавок,а всім іншим стати покупцями). В-ль:Що потрібно зробити ,коли ви приходите до крамниці?(Привітатися). «Покупці» вітаються, «продавець» відповідає і запитує щоб вони хотіли придбати. Діти :Щось цікаве на згадку про Париж.сувеніри. Продавець:У нас великий вибір товару.Є листівки,іграшки,статуетки-вибирайте ,будь ласка на свій смак. В-ль:Давайте уважно роздивимось,що тут є. -Що коштує найдешевше і найдорожче? -Погляньте ,ця «черепашка» коштує 2 є ,а ця-3є.Чому в них рієні ціни?(різні за розміром). -А ці сувеніри однакові за розміром ,а коштують по-різному.Чому?(зроблені з різного матеріалу). В-ль:А давайте ми з вами купимо листівки з видами Парижу-зможемо своїм рідним показати ,де ми були. Погляньте,який гарний набір листівок.Скільки вони коштують?(4 є). У нас вистачить грошей?(Так ,в нас залишилось як раз 4 є) Дитина:Дайте ,будь ласка ось цей набір листівок.(Дає гроші) Продавець:Будь ,ласка. В-ль:Сувеніри ми купили на згадку про нашу подорож,а тепер нам час повертатися додому. Ну що ж діти у потяг сідаємо , І додому повертаємось , Вже наш потяг прибуває , Україна нас вітає! III Заключна частина заняття -Діти сподобалась вам подорож? -У якій країні ми побували? -Як називається столиця Франції? -Нам вистачило грошей на подорож?(так).А чому,бо як ми їх витрачали?(Економно,ощадливо). -А що ми привезли з подорожі?(Сувенір) -А що ми отримали від подорожі?(Гарні враження ,нові знання ) -Діти ,ви можете поділитись своїми враженнями про подорож своїм рідним,друзям і розказати їм ,що цікавого ви дізнались.